Пошук по сайту


Усний журнал з позакласного читання «Сім кольорів веселки»

Усний журнал з позакласного читання «Сім кольорів веселки»

Усний журнал з позакласного читання

«Сім кольорів веселки»

в рамках тижня предметів гуманітарного циклу

Підготувала вчитель світової літератури Таран Є.В.

Мета:

 • показати ерудицію учнів, знання програмових творів,

творів з позакласного читання з 5 по 8 клас;

 • розвивати зв’язне усне мовлення учнів, пізнавальні навички, уяву і творчі здібності;

 • розширювати сферу спілкування учнів, працювати у команді, вміння об’єктивно мислити і висловлювати власну думку;

 • вміння розпізнати художні засоби літератури за допомогою образотворчого мистецтва, прийоми створення художнього образу в літературі;

Обладнання:

 • художні тексти;

 • довідникова література, ресурси Інтернету;

 • відео «Аленький цветочек», «Пурпурові вітрила», «Цветик-семицветик».Зміст роботи

1.Організаційний момент.

2.Вступне слово вчителя.

Світ дивовижний нас чекає,

Всіх тих, хто вдумливо читає.

І тих, хто любить дивувати,

Та прагне більше пізнавати!

Сьогодні у нас нестандартний урок. Ми розглянемо питання – як впливає колір у назві твору, чи як художній прийом, на сприйняття тексту. Які твори художньої літератури тісно пов’язані з кольоровою гамою.

Мені зразу згадуються слова Т.Г.Шевченка:

Розкажи, як за горою сонечко сідає,

Як у Дніпра, веселочка воду позичає.

Весе́лка (райдуга) — оптичне явище в атмосфері, що являє собою одну, дві чи декілька різнокольорових дуг, що спостерігаються на тлі хмари, якщо вона розташована проти Сонця. Червоний колір ми бачимо із зовнішнього боку веселки, а фіолетовий — з її центральної частини. Традиційно умовно виділяють сім кольорів веселки в послідовності зменшення довжини світлової хвилі: червоний , оранжевий (помаранчевий), жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. У міфології веселка — символ посередництва між небом і землею. Після потопу Господь сказав Ноєві: Веселку мою покладаю в хмарі, щоб вона була знаменем заповіту між мною і землею. І станеться, що, як наведу хмари понад землею, з'явиться веселка моя в хмарі. І спогадаю заповіт мій між мною і вами, і між усякою живою душею в усякому тілі: що не буде вже води потопної на погибель усякому тілу. (І Мойсея, IX, 13 — 16)
У класичній міфології греків та римлян веселка уособлюється в Іриді, посланниці богів, зокрема Юнони. Швидка, як вітер, на золотих крильцях, вкритих росою, грається вона її крапками проти сонця, як дорогими самоцвітами. У скандинавській міфології веселка — це міст, перекинений з неба на землю. А у нас — це рура чи смок, що тягне в хмари воду з потоків, ставів та криниць, а разом із водою і втягає часом і сторонні речі — рибу, жаб, каміння, які падають потім назад на землю. Якщо веселка впирається одним кінцем не у воду а в суходіл, то це значить, що там є якесь джерело води. Пити ж із того джерела зараз після того, як із нього пила веселка, вважалось безпечним. Подекуди у нас казали, що, як дійти до того кінця веселки, що впирається в воду, то осліпнеш. Іноді веселку уявляють у нас, як дорогу, що нею янголи сходять із неба черпати воду, яку потім виливають на сітку, через яку йде на землю дощ.

Як виявляє й назва веселки, була вона в нас і символом радощів, веселості, бо ж і «небо, затемнене хмарами, стає веселіше, коли з'являється райдуга.


Великий Дідро писав: «Люди перестають мислити, коли перестають читати».

Які у літа кольори?Це колір моря й неба синяви.

Зелений - колір соковитої трави.

Жовтогарячий - колір сонця,

Що зпозаранку загляда в моє віконце.
Червоний колір - літо ним багате.

Це колір фруктів, овочів, яскравих маків.

Є колір чорний - колір ночі,

Коли гуляти можна довго, скільки хочеш

І милуватися зірками,

що світять теплими ночами.
Жовтіє поле стиглої пшениці

І білі хмарки мчать по небу, як лошиці.

Пора є літня пречудова,

Весела, різнокольорова!
3.Робота в групах «Кольорові теми» за попереднім завданням:

«Червона тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є червоний колір:

 • наприклад, всім відома казка Шарля Перро «Червона Шапочка».

Процитую з тексту: «Ко дню рождения подарила ей бабушка красную шапочку. С тех пор девочка всюду ходила в своей новой нарядной красной шапочке».

 • наприклад у книзі Кіплінга «Мауглі» вогонь називали «червоною квіткою». Нею Мауглі відганяв Шер-Хана і через неї потрапив до людей.

 • а я зустріла червоний колір у книзі Олександра Гріна «Пурпурові вітрила».

Дівчина Ассоль вірила у слова чарівника, вірила у добро і справедливість і чекала справжнього кохання. Червоні вітрила, в які не вірили жителі містечка і насміхалися над дівчиною, принесли їй велике щастя. Я наведу цитати з тексту.

«Ничего особенного, - сказал Грей, мы простоим в устье реки до тех пор, пока не сменим весь такелаж. Вы видели, что привезен красный шелк. Из него под руководством парусного мастера Блента смастерят «Секрету» новые паруса.»

«Туман еще не рассеялся, в нем гасли очертания огромного корабля, медленно повертывающегося к устью реки. Его свернутые паруса ожили, расправляясь и покрывая мачты бессильными щитами огромных складок, слышались голоса и шаги. Береговой ветер, пробуя дуть, лениво теребил паруса, наконец тепло солнца произвело нужный эффект, воздушный напор усилился, рассеял туман и вылился по реям в легкие алые формы, полные роз.»

«Что до меня, то наше начало – мое и Ассоль – останется нам навсегда в алом отблеске парусов, созданных глубиной сердца, знающего, что такое любовь».

«Грей оглянулся, посмотрев вверх: над ним молча рвались алые паруса, солнце в их швах сияло пурпурным дымом. «Секрет» шел в море, удаляясь от берега».

- мені завжди подобалась казка «Аленький цветочек» Аксакова. Ця квітка стала символом любові до сім’ї, людини, життя. Є багато екранізацій цієї квітки. И сказала младшая дочь отцу: «Государь ты мой батюшка! Не вози ты мне золотой и серебряной парчи, ни черных соболей сибирских, ни ожерелья бурмицкого, ни венца самоцветного, а привези ты мне аленький цветочек, которого бы не было краше на белом свете».

- у нашій бібліотеці є серйозна книга Стендаля «Червоне та чорне». Герой цієї книги хоче пізнати в житті червоне – щастя і любов, а знаходить чорне – смерть і забуття. Значення кольорів у цій книзі дуже велике. Загальноприйняте народне тлумачення збігається з цим: «Червоне то любов, а чорне — то журба». З іншого боку, червоне — колір крові, символ агресії, гільйотини, на якій загинув Жульєн Сорель. Чорний для героя роману Стендаля — це колір його повсякденного одягу — спочатку як семінариста, потім як секретаря де ла Моля. Я знаю, що детально ми будемо вивчати цю книгу у 10 класі.
«Руда тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є рудий колір:

 • ми читали на позакласному читанні книгу про веселу і невгамовну дівчину Пеппі Довга панчоха, яка мала дуже руде волосся. Її можна назвати сонячною дівчинкою, життєрадісною і уявити її з іншим кольором волосся не можна, бо зміниться все враження від книги.

 • мені подобаються детективні оповідання, а особливо про Шерлока Холмса. Їх написав Конан Доль, ми їх читали у 7 класі. У нього є оповідання «Спілка рудих». Руді приймали участь у відборі на самий яскравий відтінок, і цей колір став доказом у справі Холмса.

 • у старших класах ми будемо вивчати твори Кафки. У нього є оповідання, де головний герой Грегор перетворився на огидну руду комаху, бо батьки його не любили, а використовували його, щоб він один працював і приносив батькам гроші. Мені дуже жалко Грегора, бо він був хорошою людиною.«Жовта тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є жовтий колір:

 • я знайшов у романі Достоєвського «Злочин і кара» важливу кольорову деталь – жовту. У кімнаті старої лихварки були «жовті шпалери», меблі її «з жовтого дерева», картини в «жовтих рамках», а сама вона була одягнена в «жовту кацавейку». Виникає враження, що вона і все суспільство дуже хворе.

 • у романі «Майстер і Маргарита», за яким недавно йшов фільм по телебаченню, героїня Ганнушка розлила «жовту рідину» - олію, наче нічого особливого, але через це загинув послизнувшись старий чоловік Берліоз, йому Воланд про це зарані сказав.

 • у літературі є багато образів жадібних героїв – Скрудж з «Різдвяної

пісні», яку ми читали у 6 класі, Гобсек, який трусився над золотом,

мають спільне – у них жовті очі або шкіра, як позолота.

 • мені порекомендували у бібліотеці прочитати оповідання Максима Горького «Місто Жовтого Диявола», в ньому описується місто в Америці, в якому все підкоряється золоту. Я думаю, що це у переносному значенні, бо часто людьми керує золото або жадібність.


«Зелена тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є зелений колір:

 • зелене дерево – дуб можна назвати героєм твору Пушкіна. Біля нього ходить у Лукомор’я кіт вчений. Цю казку ми знаємо з глибокого дитинства, як і багато інших. А у 6 класі ми читали його «Пісню про віщого Олега».

 • нам відомі твори Шекспіра – про Ромео і Джульєтту, короля Ліра, Гамлета. В трагедії «Отелло» головний герой дуже ревнивий – автор про це сказав – «ревність – це чудовисько з зеленими очима», на мене це склало враження, і заставило подумати, а які кольори відповідають іншим людським рисам характеру.

 • у відомого персонажа Воланда з роману «Майстер і Маргарита» чомусь очі різного кольору – праве око – чорне, а ліве – зелене. Я не думав раніше, що у людини можуть бути такі очі, але ж він не людина.«Біла тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є білий колір:

 • моя улюблена казка з дитинства «Білосніжка і семеро гномів». Я думаю, що автор її так назвав, бо вона була дуже гарна, чиста і порядна, як біла хмаринка.

 • з теорії літератури ми вчили, що таке римування, види римування – ямб, хорей, дізнались у 8 класі, звідки утворилось слово «екзамен» – це античний Гомер написав «Іліаду» та «Одіссею» спеціальним розміром «гекзаметром». Але новим для мене було дізнатись, що є білий вірш –вірш без римування.

 • на позакласному читанні ми вивчали книгу про Білого Біма Чорне Вухо, який був дуже гарним собакою, і потрапив у пригоди. А порода у нього була – сетер.


«Синя тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є синій колір:

 • у Шарля Перро є багато казок, а одна у своїй назві має синій колір – це «Синя борода». Це розповідь трохи страшна, трохи сумна, але з хорошим фіналом.

 • я в бібліотеці натрапила на книгу Метерлінка «Синій птах». Вона як казка, її герої – діти Тіль-Тіль і Міттіль, які шукають синього птаха, який виконає бажання. А бажання у дітей дуже прості – здоров’я для батьків, цукерок собі. Їх супроводжують у подорожу Пес, Цукор. Діти розуміють, що щастя поряд з ним – це їх мама.

 • я знаю, що майже у всіх творах небо зображують синім, блакитним. Гарний такий пейзаж з волошками є у Гоголя у «Тарасі Бульба». Також є вірш у Єсеніна з такими рядками – « Все синє та блакитне: вікна і затоки, долини і поля», осінь і дзвони, очі і погляди».


«Сіра тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є сірий колір:

 • у творі про Мауглі обрали вожаком зграї сірого вовка Акело, який жив за справедливими законами Джунглів, а потім вожаком зграї став Мауглі.

 • відомий німецький казкар Андерсен написав казку про маленьку сіру пташечку, яка співала так, що «в імператора виступили на очах сльози та покотилися по щоках».

 • у Анни Ахматової є гарний ліричний вірш «Сіроокий король».

СІРООКИЙ КОРОЛЬ

Болю безвихідний, слався тепер!

Вчора король сіроокий помер.
Вечір осінній задушно палав.

Муж мій вернувся й спокійно сказав:
«Знаєш, із ловів його принесли,

Тіло під дубом столітнім знайшли.
А королева, така молода,

Сивою стала до ранку. Шкода!..»
Люльку свою на каміні знайшов

І на роботу нічну він пішов.
Буду я доню будити від сну,

В сірі очиці її зазирну.
А за вікном тополине гілля

Шепче: «Немає твого короля…»


 • у героя Гобсека були, крім жовтих очей, сіре неприємне волосся, пряме і акуратно причесане. Гобсек вів життя, позичаючи людям гроші під проценти, потім ходив збирав борги, і це йому подобалось, бо він принижував людей.


«Різнокольорова тема»

Наша група звертає увагу на назви художніх творів, де є різний колір:

 • я теж знаю казки Андерсена, в одній з них розповідається про стійкого олов’яного солдатика, який був строкато одягнений – синій з червоним мундир.

 • я теж звертаю увагу на те, що у Андерсена є ще один казковий персонаж, який приходив до дітей, які сплять, з двома парасольками: сірою та різнокольоровою. Тоді такі ж сни були і у дітей. Цього героя звали Оле-Лукоє.

 • у Конана Дойля є детективне оповідання «Строката стрічка». В ньому розповідається про злочинця, який використав змію, щоб вкрасти у нерідних дочок гроші. Але Шерлок Холмс його викрив, а злочинець сам загинув від тії змії.

 • а я пам’ятаю з дитинства слова:

Лети, лети лепесток,

Через запад на восток,

Через север, через юг,

Возвращайся, сделав круг.
Ці слова з казки Катаєва «Цветик-семицветик».

«Старушка сорвала с грядки очень красивый цветок и дала его девочке. Цветок был похож на ромашку. У него было семь прозрачных лепестков, каждый лепесток был другого цвета: желтый, красный, зеленый, синий, оранжевый, фиолетовый и голубой.»

Дівчинка у цій казці дуже змінювалась, а бажання, які вона говорила відриваючи пелюстки були різними -

жовтий – зв’язка бубликів,

червоний – щоб розбита вазочка стала цілою,

синій – побувала на Північному полюсі,

зелений – щоб повернулась з полюсу додому,

помаранчевий – щоб всі іграшки стали її,

фіолетовий – щоб іграшки повернулись у магазини,

блакитний – щоб хлопчик Вітя був здоровим.

Я думаю, що 6 пелюстків вона витратила марно.
4. Робота груп «Чомучки», «Палітра», «Розумники».

5.Підведення підсумку уроку.

6.Завдання додому. Прочитати героїчний епос «Пісня про Роланда».

ДОДАТОК
Група «Чомучки».

Ми хочемо познайомити вас з цікавими фактами, пов’язаними теж з кольором, наприклад, очей. У героїв творів різний колір очей. І ось що ми дізналися.

1.Багато, що можна сказати про людину не тільки за її словами і вчинками, але і по так званих невербальних проявах - позах, жестах, рухах, поставі, ході, виразі обличчя, перевагах в одязі і зачісці. Але, окрім цих проявів, є ще фізичні дані, якими займається фізіогноміка. Різна конституція тіла, форма носа, лоба, характер зморшок на обличчі - все це відображає ті або інші якості особи. І велику роль в цьому грають очі - дзеркало душі. До того ж, це зовсім не складно - колір очей завжди видно. Потрібно лише правильно визначити колір і відтінок. Є прості правила - чим більше насичена і інтенсивна пігментація тіла, а, отже, і колір очей - тим сильніше виражені в людині пристрасті, яскравості, сили, енергії і активності. Чим світліше колір - тим романтичніша і раниміша душа. Чим більше кольору в райдужці - тим більше цікава і творча особа. Чим тепліше відтінок очей - тим ніжніше людина. І, навпаки - чим холодніше колір очей - тим більше холодний характер. Поговоримо про це детальніше.


2.Зелені очі.
Зеленоокі люди відрізняються напористістю, витривалістю, упертістю, стабільністю, твердістю, принциповістю і цілеспрямованістю. Схильні до наполегливої праці, якщо намітять мету - йдуть до неї, не дивлячись ні на що, наполегливо долаючи всі перешкоди на шляху. Хороші організатори, мають авторитет. Ним, як і всім світлооким, не вистачає енергії і життєвих сил. Вони не дуже прагнуть до лідерства, але хочуть бути поважаними і кращими професіоналами в своїй справі. І часто їм це вдається. Реалістичні, справедливі, все ретельно зважують і уміють знайти правильний вихід з ситуації. Акуратні, строгі, коректні, не багатослівні. Таємничі і загадкові - зараз вони одні, а завтра - зовсім інші. Тонко відчувають людей, хитрі, виверткі, але можуть бути підступні. Конфліктів вважають за краще уникати, уміло маніпулюють людьми. Бувають м'якими, чим можуть користуватися не зовсім добросовісні люди. Проте, на голову сідає їм не можна - вони горді і подібного відношення не прощають. У почуттях постійні, здатні на вірність. Але тільки у випадку, якщо знайдуть свій ідеал і по-справжньому закохаються. А це непросто - адже до себе і людям вони пред'являють високі вимоги, прагнуть до досконалості, і таких же партнерів шукають. Не дивлячись на зовнішню незалежність, витриманість і строгість, вони дуже ніжні, добрі, ласкаві і уразливі у відчуттях. По характеру схожі на кішок. Зовні - неприступні і незалежні, але тільки до тих пір, поки немає довіри.
3.Карі, чорні очі.
Це активні, пристрасні, імпульсивні, енергійні люди. Азартні, заповзятливі, ініціативні - вони не можуть сидіти на місці. Їм весь час потрібно досягати якихось вершин. Вони владні, за вдачею - лідери. Мають гарячий темперамент. Випромінюють чарівливість і тепло. Уміють подобатися. Обожнюють знаходитися в центрі уваги, багато хто з них вважає це само собою зрозумілим. Їм важливо у всьому бути першими. Але за це вони вимагають постійного схвалення, інакше навіщо прагне вперед, якщо це ніким не визнається? Відрізняються конфліктністю і запальністю. Бувають агресивні. Але найчастіше образи забувають швидко. Упевнені в собі, рішучі, безстрашні. Дотепні і товариські, легко сходяться з людьми. До людей відносяться вибірково - кого люблять - тому повезло, кого ненавидять - тому не позаздриш. Чим темніше колір очей - тим більше виражені всі ці якості.
Світло-карі, горіхові очі. Люди з світло-карими очима мають зовсім інший характер, ніж володарі темно-карих очей. Чим світліше радужка - тим більше нерішучості, замкнутості і соромливості в людині. Часто такі люди вдаються до марень і мрій, вважаючи за краще їх активній дії. Схильні до ліні, пасивності. Вони вразливі і ніжні, образливі і чутливі. Відрізняються працьовитістю, скромністю, поступливістю, надійністю і старанністю. Можуть мати практичний склад розуму, хоча іноді все ж таки літають в хмарах. Не дивлячись на зовнішню соромливість, м'якість і податливість, в душі він досить уперті і прагнуть все одно все робити по-своєму. Якщо вони спираються тільки на себе, то можуть досягти великих успіхів в житті. Їм необхідно вчитись у темнооких рішучості і упевненості в собі, і все буде відмінно.
4.Блакитні очі.
Це романтики і мрійники. Багато марять про любов. Часто надумують відчуття, фантазують. Жінки віддають перевагу красивим галантним залицянням з боку чоловіків. Ранимі і чутливі. Їх легко зачепити, причому образи вони пам'ятають довго. Всі приймають близько до серця. Можуть дуже сильно переживати, впадати в депресії. Схильні до частих змін настрою, капризів. Проте, при всій свій сентиментальності, великої глибини відчуттів у них може не виявитися. Блакитний колір відноситься до холодних квітів, і, ніж більш крижаний відтінок, тим менше тепла в душі такої людини. Блакитноокі бувають холодні і навіть жорсткі. До того ж, під вплив настрою, нерідко бувають дратівливі і гнівливі. Багато що залежить від їх симпатій і антипатій. Наполегливі і цілеспрямовані. Добросовісні, щедрі, швидко орієнтуються в обстановці. Блакитні очі часто бувають у талановитих в мистецтві людей, творців, винахідників, естетів. У них хороша фантазія і розвинена уява. Люди з темно-блакитними очима відповідають перерахованим характеристикам більшого ступеня. Якщо блакитні очі мають злегка помітний теплий відтінок (наприклад, у представників теплої колірної гамми - Весна або Осінь), то така людина здатна на велику глибоку любов і має поступливіший і постійний, легкий характер.
5. Сині очі.

Синьоокі - привабливі, емоційні, чутливі, сентиментальні і романтичні. Здатні на велику пристрасть, можуть сильно закохуватися. Але і вимоги пред'являють великі. Синій колір - це поєднання холодного і насиченого відтінків, тому емоційність синьооких знаходить своє віддзеркалення не тільки в палкій любові, але і в несамовитій антипатії - якщо їм хтось не подобається, вони здатні довго і наполегливо вести з ним війну. Вони безстрашні, нерідко лізуть на рожен, рухомі емоціями. Навіть якщо це їм шкодить, і не є практичним. Адже керуються вони відчуттями. Можуть бути суб'єктивні. У всьому шукають правду і справедливість. Гордовиті, зарозумілі, конфліктні, злопам'ятні. Вони - завзяті сперечальники. Сильні, рішучі люди. Здібні до авантюр. Можуть бути лідерами, але більше тіньовими. Їм необхідно вчитися ретельніше продумувати свої вчинки і не піддаватися імпульсним діям під впливом емоцій. Також потрібно бути чуйнішими, лояльнішими і великодушнішими по відношенню до інших.

6. Сірі очі.
Люди з сірими очима за вдачею своєю - трудівники. Вони розумні, розсудливі, вдумливі, допитливі. Практичні, реалістичні, грунтовні, надійні, добросовісні, терплячі, стійкі, рішучі і міцно стоять на ногах. Серед них багато мислителів, інтелектуалів. Невибагливі в побуті, спокійні і не амбітні в спілкуванні. Самостійні, самодостатні і неквапливі. Їх можна назвати доброзичливими, мирними людьми. На них завжди можна покластися. Їм може не вистачати гнучкості і чутливості у відносинах з людьми. Вони сухуваті і стримані. Холодний і ахроматичний пігмент очей не сприяє глибині відчуттів і ніжності. Зате вони відрізняються постійністю і вірністю. І за ними відчуваєш себе як за кам'яною стіною - вони допоможуть, порадять, поклопочуться. Від проблем не ховаються, всі ретельно зважують, закликаючи на допомогу всі свої знання і кмітливість, і долають перешкоди. Тому вони завжди на висоті, якщо можна застосувати свій інтелект. Проте їм доводиться складно в ситуаціях, де розум стає не головним - у них труднощі з емоціями і інтуїцією, і фізичної сили від природи може бути небагато. Як правило, вони чесні, добрі і чуйні. Темно-сірі очі видають людину дуже рішучого, сильного, сміливого і упертого. Такі люди - вольові, владні, ревниві і власники за природою.

7. Сіро-зелені очі.
Якщо у вас сіро-зелені очі - вас по праву можна назвати дуже добросовісною, працелюбною, справедливою, реалістичною і прагматичною людиною. Ви відрізняєтеся постійністю, терплячістю і рішучістю. Не дивлячись на свою твердість і холодну голову, в ситуаціях, де потрібне ухвалення безпристрасних рішень, ви умієте ще і тонко відчувати. Розум поєднується з відчуттями, гнучкістю і інтуїцією. Ви здатні добре розуміти людей. Дбайливі, схильні до співчуття і підтримки. Люди люблять поплакатися вам в жилет. Ви поєднуєте в собі ніжність, чутливість і жорсткість, волю. Проте, якщо хтось перейде вам дорогу - можете бути нещадні і наполегливі в протистоянні з ним.

8. Жовті очі. Тигрові, або, як їх ще називають - зміїні, іншими словами -

жовті очі зустрічаються у неабияким осіб. Адже людей з такими очима не

так багато. Вони - великі оригінали. Теплий жовтий пігмент очей робить

їх артистичними, привабливими і випромінюючими тепло і щедрість.

Вони виверткі, гнучкі, винахідливі. Проте бувають підступними і

непередбачуваними. Тому не солодко доведеться тому, хто виведе їх з

себе. Керуючись відчуттями, за своїх близьких і друзів здатні боротися до

останнього. Їх складно залякати. Але якщо така людина вас вибрала - з

вами він буде добродушним, завжди захистить. Люди з жовтими очима не

терплять підкорятися, запальні і важко контролюють себе під владою

емоцій. Собі на думці. Проникливі і хитрі. Завжди відчувають фальш.
9. Сіро-каро-зелені очі.
Такі люди відрізняються нерішучістю - в них багато всього намішано, і важко вибрати, що вважати за краще в тій або іншій ситуації. З одного боку - це дає велику пристосовність, але з іншої - недостатню силу характеру, оскільки кожен з кольорів не може бути виражений в таких очах повною мірою, а, отже, і якість характеру. яке колір показує, присутній не у великій мірі. Тому часто такі люди соромливі і не впевнені в собі. Віддають перевагу сильнішим і вольовим партнерам, за якими вони могли б йти і ні в чому не сумніватися. Така людина віддячить ласкою, чуйністю, турботою і відданістю. Володарі таких очей терплячі, надійні і відповідальні. Але насторожені, полохливі, непослідовні і неорганізовані.


Група «Палітра»

Наша група приготувала цікаві для всіх повідомлення про те, як впливає

колір волосся на сприйняття літературного персонажа або людини іншими

людьми.

1.Наприклад, людина зі світлим волоссям. Є приказка: «Джентльмени віддають перевагу блондинкам». Це, певно, жарт. Але на колір волосся впливають гормони. Якщо волосся темне, то в організмі більше чоловічих гормонів – тестостерону. А у блондинок більше жіночого гормону естрогену. Блондини ведуть себе м’яко, наївно, миролюбно, доброзичливо. Але часто це – стереотип. Найперша відома блондинка – Афродіта – богиня любові, а блондин – бог Аполлон. Світловолосі люди в моді були завжди. Стародавні римлянки та еллінки мали від природи темне волосся, але жінки того часу годинами під сонцем випалювали його, щоб бути білявими. Багато казкових героїнь – блондинки: Попелюшка, Герда, в казкових принцес тонка фарфорова шкіра, світлі очі та тонкі риси обличчя. Від них виникає почуття ніжності, теплоти.
2. Брюнетки вперті, діяльні, рвуться робити кар’єру, намагаються бути незалежними, розважливі, володіють потужною енергетикою та магнетизмом. Брюнетки дуже розумні, вони хороші матері. Найперша брюнетка – богиня мисливства Артеміда, її зображують зі зброєю, а лісові німфи, що переслідують подорожніх, теж темноволосі. При слові «брюнетка» виникає образ фатальної жінки типу Кармен, з неприборканими почуттями.
3. Рудоволосі люди - діти сонця, їх називають сонячними, золотими, вогняними. Вчені довго не могли зрозуміти, звідки з з’явився людський ген, що визначає рудий колір волосся. Виявилося, що носіями гена золотого волосся були неандертальці – первісні люди. Їх нащадки до сих пір привертають увагу до себе вогняним волоссям.

Оскільки гени у рудих людей непрості, то в їх характері багато особливостей – вони суперечливі, з одного боку, це нетерплячі, вперті, безкомпромісні люди, з іншого - самі великодушні і оптимістичні. Мають бурхливий темперамент і невиправдану тягу до ризику та сумнівних експериментів. Є у рудих і вразлива сторона: вони дуже чутливі до болю.
4.На планеті Земля стає все менше людей світловолосих. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, остання блондинка може народитися у Фінляндії у 2202 році. Приріст населення відбувається за рахунок південних темноволосих народів. Сучасні люди, особливо, жінки, часто змінюють колір волосся, фарбуються. Найцікавіше, що коли людина змінює колір волосся, то змінюється і її характер. Знамениті блондинки Мерилін Монро, Любов Орлова були брюнетками. Перевірено, що солідні фірми беруть на роботу темноволосих, більш відповідальних людей, ніж рудих та світловолосих. Так працює соціальний стереотип у сприйнятті людини.
Значення кольору

1.Більшість людей мають свій улюблений колір. Одним подобається небесно-блакитний, бо він підкреслює їх очі, а іншим зелений, бо він має заспокійливу дію. У будь-якому випадку, колір може багато що сказати про вас.

Червоний - це колір пристрасті, гніву і високого кров’яного тиску.

Червоний - це свого роду «перший» колір. Люди, яким подобається цей

колір люблять отримувати задоволення тут і зараз.
Помаранчевий - дуже чуттєвий колір, оскільки він - це пом’якшений червоний. Він є улюбленим не для великої кількості людей. Даний колір асоціюється з емоційними реакціями і внутрішнім магнетизмом. І ще одна важлива деталь: помаранчевий колір дуже близький до золота, який є кольором успіху і багатства. Ті, кому подобається цей колір, здатні на щирі почуття і інтуїтивно налаштовані на успіх. Якщо ваш улюблений колір оранжевий, то кнопки вимикача, коли справа доходить до пристрасті, у вас немає.
Жовтий - це колір Сонця, життєвої сили, влади, але це далеко не ознака романтичної натури. Якщо жовтий ваш улюблений колір, то уважно стежте за кількістю вживаного у своїй мові слова “Я”, коли вас цікавить хтось ще. Інакше про вас можуть подумати, як про дуже егоцентричну людину. Якщо ви зустрічаєтеся з людиною, чий улюблений колір жовтий, переконайтеся, що вона уважно слухає вас, коли ви розповідаєте про себе.


2. Зелений - це колір любові. Зелений колір - це колір життя і достатку - листя, трава, рослини - усе це належить до продовження життя, процвітання і благополуччя. Так чому б нам не дарувати папороть замість троянди на день святого Валентина своїм коханим? Зелений - це чиста любов, а не бурхливий роман. Більше того, зелений - це дуже приємний колір. У любителя цього кольору гаряче серце. Пристрасть, ймовірно, похована десь під їх честю і гідністю. Якщо ви любите зелений колір, для вас суспільне благо більш важливе, ніж власне. Напевно, все-таки варто бути трохи більш егоїстичним.
Синій - це колір ясності, чарівності і спілкування. Незалежно від відтінку, любитель цього кольору на підсвідомому рівні посилає сигнали оточуючим: “Мені подобається, коли мене розуміють”. З іншого боку, перебуваючи в стані стресу, людина, що віддає перевагу цьому кольору, може посилати суперечливі сигнали, оскільки вона не в силах висловити свою точку зору або просто плутається в інформації під час бесіди. Якщо синій ваш улюблений колір, вам завжди є, що сказати, оскільки гарне вираження своїх думок - це ваш козир.

Білий - це світло, поєднання всіх кольорів. Білий колір символізує чистоту і духовність. Також він говорить і про простоту. Люди, які люблять білий колір, швидше за все, люблять чистоту і порядок.
Чорний - це поєднання всіх кольорів. Він представляє щось невідоме, таємне. Чорний, в основному, своєрідним чином стримує потік інформації, але немає ніяких сумнівів в тому, що в сучасній культурі він також асоціюється з “темною стороною” і злом. Якщо ваш улюблений колір чорний, то за природою, ви віддаєте перевагу тримати все в собі, ніж виставляти напоказ. “Мовчазність” цього кольору дозволяє іншим догадатися про все, що було недоговорене. Чорний колір говорить: “Я не скажу вам нічого”.

Цікаве про кольори

Група «Розумники».

Наша група приготувала кілька цікавих фактів з науки та життя:

 • наприклад, всім відома героїня казок Баба Яга. Ця дама похилого віку повинна мати самий довгий ніс, раз їй від 100 до 300 років, а ніс у людини росте протягом усього життя;

 • ми читаємо у творах про різних силачів, богатирів, і думаєм, що у людини багато мускулів, а правда – що у гусениці їх більше;

 • часто ми потрапляємо у ситуації, коли нам соромно. І коли людина червоніє, то червоніє і її шлунок;


- бик на кориді атакує червоний плащ матадора, який називається мулета, зовсім не тому, що його дратує червоний колір – адже корови не розрізняють кольорів. Насправді бик реагує на рух, коли тореро розгойдує мулету. А червоний колір історично був обраний з тією метою, щоб кров бика була менш помітна.

- бортовий самописець, який встановлюється на літаках для запису інформації про технічний стан всіх пристроїв, а також дій і розмов екіпажу, нерідко називають «чорним ящиком». Хоча насправді цей пристрій має форму не скриньки, а кулі або циліндра, та й колір його не чорний, а червоний або оранжевий, щоб було легше знайти в разі аварії.

- багато хто вважає, що зебра – це білий кінь у чорну смугу, так як у зебр білі животи. Проте дослідження зебр на ембріональній стадії показують, що фоновий колір тварини – саме чорний, тому зебру правильніше вважати чорної в білу смугу.

- аналогом російського вислову «біла ворона» у багатьох європейських мовах є ідіома «чорна вівця». Хоча якщо ми називаємо білою вороною просто виключного члена суспільства, то, називаючи людину чорною вівцею, європейці натякають ще й на небажаність перебування такого члена в суспільстві. У цьому сенсі ідіома зближується з іншим російським висловом – «паршива вівця».

- в одній з в’язниць штату Джорджія вся внутрішня частина чоловічого відділення пофарбована в рожевий колір, а укладені носять рожеву форму. Як заявив начальник в’язниці, після цього нововведення у в’язниці стало значно менше конфліктів серед ув’язнених. Жіночу частину в’язниці пофарбували в лимонно-зелений, правда, чи є від нього такий же ефект, не повідомляється.

- більярд пішов від ігор з ціпком та кулями на відкритому повітрі і в якійсь мірі споріднений гольфу і крокету. Тому в данину традиції сукно на більшості більярдних столів зелене, як і колір трави.

- багато хто з нас користуються зубною пастою з декількох смужок (наприклад, червоною, білою та синьою). Однак чому смужки залишаються рівними, а кольори не перемішуються? Для цього використовується спеціальний тюбик, запатентований в США в кінці 1950-х років. Шийка такого тюбика є подовженою трубкою, яка закінчується на рівні наповнення білої основи пасти. Ближче до шийки в цій трубці є маленькі отвори, через які надходять кольорові наповнювачі.

- твердження про те, що людський мозок сприймає колір, розкладений на червону, зелену і синю складові, невірно. Насправді мозок отримує інформацію про різницю яскравості між білим і чорним, між зеленим і червоним, а також між синім та жовтим кольорами. Це пояснює той феномен, що люди однаково сприймають колір предметів при різних джерелах освітлення.

- в епоху чорно-білого телебачення в камерах часто застосовувалися червоні фільтри, через що червона помада робила губи на екранах телевізорів блідими, тому дикторш і актрис гримували зеленими рум’янами і помадою.

- спочатку в японській мові не було розходжень між синім і зеленим кольором, і для їх позначення застосовувалося одне слово – Аой. Відрізняти синій і зелений в освітніх посібниках почали лише в середині 20 століття, але навіть сьогодні словом Аой можуть позначати колір рослинності.

- блакитний колір очей – це результат мутації в гені HERC2, через яку у носіїв такого гена знижена вироблення меланіну у райдужній оболонці ока. Виникла ця мутація приблизно 6-10 тис. років тому в північно-західній частині чорноморського узбережжя, так що всі люди з блакитними очима можуть вважатися родичами.

- цуценята далматинців народжуються повністю білими.

- рожеве забарвлення фламінго дане їм не з народження, а походить від вживаних у їжу маленьких червоних рачків або водоростей, у яких міститься каротиноід.

- коли людина намагається уявити собі швидкий спортивний автомобіль, то він завжди чомусь виходить червоного кольору. Це колір вогню, який асоціюється з енергією, небезпекою, силою, потужністю і рішучістю, тобто з усіма якостями, які притаманні спортивним автомобілям.

Так все-таки, чому італійські спортивні автомобілі, особливо Ferrari,

зазвичай червоного кольору?

Автомобільні гонки як спорт зародилися саме в Європі, і кожній країні був привласнений свій колір. Зелений закріпився за англійськими машинами, синій – за французькими, білий - за німецькими, жовтий - за італійськими, а червоний – за американськими. І оскільки американці не чинили практично ніякого впливу на європейські гонки, то незабаром червоний колір привласнили собі італійці, а жовтий став кольором бельгійських автомобілів.

А коли говорять, що червоні авто більше коштують, ніж машини іншого кольору, то це просто міф.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Усний журнал «і мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій, не забудьте »
Мета: виховувати в учнів любов І шану до геніального сина України, розвивати інтерес до життя І творчості народного поета

1. Конкурс тематичних газет
Назва позакласного заходу — вечір часто не відповідає часу його проведення. У таких випадках варто не просто заміняти термін іншим,...

Усний журнал І мене в сім'ї великій
Мета: ознайомити з життєписом ве­ликого сина українського народу Т. Г. Шевченка; виховувати любов І повагу до спадщини, яку нам за­лишив...

Усний журнал
Хімічні вечора

Урок 11 Сіняк Р. Б
Тема: Родина кольорів. Поняття про основні та похідні кольори. Способи утворення похідних кольорів. Ознайомлення з прийомами користування...

Урок позакласного читання. У світі книги (бібліотечний урок) В. Сухомлинський...
Літературне читання: підр для 2 кл. / О. Я. Савченко. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012. – 160 с.: іл

Усний літературно-мистецький журнал про життя І творчість Івана Багряного
За мудрість І любов, за скривджених І вбогих Ми підем на Голготу ти І я- під крик „Розпни, розпни нікчемного й брудного Орденоносного...

Усний журнал ) (Виховна година) Мета
Розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави, наполегливо вчитися, щоб принести...

На уроки позакласного читання
Загальна характеристика розвитку культури та лі­тератури XIX ст. Реалізм як напрям у світовій літературі

На уроки позакласного читання
Загальна характеристика розвитку культури та лі­тератури XIX ст. Реалізм як напрям у світовій літературіБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

l.lekciya.com.ua
Головна сторінка