Пошук по сайту


Воронівськ а сільська бібліотек а

Воронівськ а сільська бібліотек а

Воронівська сільська бібліотека Історія

group 2

group 5В 30-ті роки XX-го ст. в с. Воронівка створювались хати - читальні, де вчителі шкіл навчали населення грамоті, читали перші радянські видання. На той час в селі діяло 2 хати-читальні і ЛІКНЕП при Мертвоводівській та Воронівській школах. Фонди хат-читалень були укомплектовані приблизно 1000 примірниками, для читачів проводились голосні читання, лекції, літературні вечори.

Закінчилась війна. Почалося мирне життя, як паростки до сонця, так люди потяглися до науки і культури. На початку 50-х років Мертвоводівська та Воронівська школи об’єдналися і були створені шкільна та сільська бібліотека, яка знаходилась в приміщенні сільської ради.

Сільська бібліотека знаходилась в приміщенні сільської ради, на Поселянах ( с. Воронівка поділене на маленькі куточки які мали свої назви), де бібліотекарем працювала сільський голова Цвігун Галина Олександрівна. Книжковий фонд сільської бібліотеки становив більше 500 примірників ( переважно художня та сільськогосподарська література).

При бібліотеці був створений літературний гурток. В ньому брали участь молоді поети – початківці села, шанувальники художнього слова. В 60- 70 роки бібліотеки розділились ще й на профспілкову, яка працювала на тракторній бригаді,

В ці роки в центрі села йшло комсомольське будівництво - будували Будинок культури. В 70–му році бібліотеки- сільську і профсоюзну, перевели до Будинку культури. В профспілковій бібліотеці працювала Катерина Михайлівна Копієвська, а в сільській- Тетяна Йорж. Багато XXVI з ентузіазмом продовжила діяльність літературного гуртка, в якому і сgroup 8ама приймала активну участь . Полюбляли ходити до бібліотеки не тільки дорослі . а й діти, з якими бібліотекар проводила цікаві уроки, бесіди, екскурсії. Бібліотека в 1970 році обслуговувала 1000 користувачів, фонд бібліотеки складав 7500 примірників. За рік видавалось літератури в середньому 23000 примірників. За рік відвідували бібліотеку майже 5000 користувачів.

В1980 році методичним відділом Вознесенської центральної районної бібліотеки було узагальнено досвід Воронівської бібліотеки-філії по вихованню матеріалістичного світогляду читачів-дітей. В1981 році на тематичному семінарі бібліотечних працівників району була проведена показова читацька конференція «XXVI з'їзд КПРС-нова віха в історії нашої країни», виступи учасників конференції супроводжувалися показом уривків кінофільмів .

Вgroup 14 селі. були створені агітбригади, які виступали в поле під час збирання врожаю з концертами, з інформацією. Створювалися тематичні папки «Історія села» та «Почесні хлібороби району». Книжковий Фонд збільшувався, читачів ставало більше (1100 користувачів в 1985 році) , стали працювати два бібліотечних працівника. Значний внесок у розвиток бібліотечної справи внесла А.П. Єпіфанова, пропрацювавши в бібліотеці до 1986 року.

З 1986 завідувала бібліотекою Тетяна Синенко. Бібліотекарями працювали Марта Олексіївна Койба, згодом Тетяна Кримська, , а в 2000 році завідуючою бібліотеки-філії стала Раїса Володимирівна Сирма.

В 2000 році фонд бібліотеки складав майже 8000 примірників літератури, але кількість користувачів зменшилось до 700 чоловік, книговидача зменшилась до 15000.

При бібліотеці діє ляльковий театр, народознавчий клуб «Веселка» та природознавчий клуб для дітей «Джерельце».

Воронівська сільська бібліотека-філія є центром підтримки народної творчості та збереження національної культури. В бібліотеці активно проводиться краєзнавча та народознавча робота.

Місія бібліотеки - реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування та збирання, зберігання і популяризація матеріалів народознавчого характеру.

Основні завдання бібліотеки:

- сприяння реалізації державної політики в галузі освіти та культури;

- вивчення та задоволення інформаційних потреб користувачів;

- створення комфортного бібліотечного середовища;

- накопичення та зберігання матеріалів народознавчого характеру;

- популяризація матеріалів про історію та народні звичаї рідного краю.

Свою діяльність бібліотека спрямовує на реалізацію державних та місцевих програм: «Здоров’я нації», «Питна вода України», «Молодь України», «Турбота», «Місцева програма розвитку краєзнавства» та ін.

В бібліотеці систематично проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», завдяки якій бібліотечний фонд систематично поповнюється новими книгами. Бібліотека намагається створити комфортні умови обслуговування, тісно співпрацює з місцевою владою, будинком культури, школою, дитячим садком. Разом з партнерами проводить масові заходи для громади села.

Протягом 2008 ріку року Воронівська сільська бібліотека здійснювала вивчення запитів та інтересів користувачів шляхом проведення анкетування, опитування, та аналізу читацьких формулярів. Результати вивчень дали змогу визначити місце книгозбірні в соціокультурному просторі громади. На базі бібліотеки розпочалася робота по створенню модельної бібліотеки - центру підтримки народної творчості та збереження національної культури. Для задоволення інтересів та запитів різних категорій користувачів створено народознавчий клуб «Веселка». Все, що стосується звичаїв, повір’їв, прикмет українського народу, родинної обрядовості, народних та релігійних свят, народних промислів, рослинного світу рідного краю, господарської діяльності нашого народу та села знаходить відображення в діяльності читацького об’єднання. Члени клубу відвідують людей похилого віку, розпитують їх, а потім записують розповіді. На основі цього матеріалу в бібліотеці та будинку культури проводилися родинні свята, вечорниці, фольклорно-етнографічні вечори, етнографічні усні журнали, години поезії, краєзнавчі ерудит-лото, вікторини. При активній допомозі жителів села і користувачів бібліотеки оформлено альбом «Мій рідний край – моя історія жива», створено тематичні теки «Моє село, мій рідний край», «Легенди і перекази рідного села», «Звичаї та обряди українського народу», «Екологія», «Голодомор», «Українське козацтво», «Мій рідний край», «Шкідливі звичаї», «Українська мова», «Звичаї та традиції». Проведено звіт перед населенням про діяльність бібліотеки.

В 2006ріці на Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року» ученик 9класу читач Воронівської сільської бібліотеки Акмаєв Рустам зайняв 2 місце. В 2008році в конкурсі «Найкращий читач року» Спащенко Неля - учениця 6-го класу читач сільської бібліотеки зайняла 2 місце.

В 2009 році бібліотекар разом з активом зібрали фольклорно-етнографічний матеріал для створення краєзнавчого куточку. В куточку експонувалися старовинні предмети побуту, вишиванки, одяг, унікальні роботи з бісеру, матеріали народних звичаїв та обрядів.

Цікаво та неординарно проходять засідання клубу «Веселка», в рамках яких пройшли: урок народознавства «А на тих рушниках земля моя рідна», свято Трійці, Андріївські вечорниці, театралізоване свято «Ой пустила віночок на биструю воду» в ніч на Івана Купала. Для односельчан разом з будинком культури інсценовано обряд «Сватання».

В 2009 році на обласному огляді традицій українських народних обрядів Миколаївщини «Місяцелік» клуб «Веселка» зайняв 2-ге місце за представлений обряд «Свято Колодія». Свято Колодія – це один із днів Масляної, присвячений проводам зими і зустрічі весни. Були представлені пісні, магічні танці та ігри, яким понад тисячу років.

В 2009 році в результаті впровадження інновацій бібліотека отримала:

- за рахунок спонсорських коштів зроблено підписку періодичних видань та придбано нову літературу на суму 800грн;

- покращились умови роботи сільської бібліотеки: її переведено в окреме, більш пристосоване приміщення, в якому зроблено косметичний ремонт за рахунок спонсорських коштів на суму 450 грн.

В 2010 році в читальному залі бібліотеки оформлено краєзнавче дерево «Моє село – моя історія жива».

Протягом року проведено ряд цікавих масових заходів: «Різдвяні вечорниці», «Ой Андрію, Андрієчку, приворожи мені доленьку», «Масляна завітала», День державності «Добрий день, Україно, моя», День села «Люби свій край», День українського козацтва «А ми, тую козацькую славу, збережемо» та ін.

В 2010 році бібліотека прийняла участь в конкурсі проектів програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» і стала однією з переможців. В 2011 році за проектом бібліотека отримала 2 комп’ютери, принтер та ліцензійне програмне забезпечення.

В 2011 при бібліотеці організовано ляльковий театр «Золотий ключик», ляльки для якого виготовляються користувачами бібліотеки. Для дітей дошкільного закладу та початкових класів проведено лялькові вистави «Коза-дереза», «Колобок», «Рукавичка». А для дорослих користувачів бібліотеки проведено фольклорні посиденьки «Великодні дзвони», під час яких пройшли конкурси «Краща писанка», «Секрети великодньої кухні» та інформаційна година «Великодні обряди та звичаї».

Ідуть роки, змінюються часи... Та джерело мудрості села не міліє. Ідуть люди до бібліотеки, щоб напитися з цього джерела.

Зараз Воронівська бібліотека – це і освітній заклад, і культурний, і інформаційний центр, та обслуговує жителів села Воронівка з населенням 1290 чоловік.

Книжковий фонд бібліотеки сьогодні налічує 7889 примірників, обслуговує бібліотека 550 користувачів, видає їм з фондів бібліотеки близько 10000 примірників, краєзнавчих матеріалів. До неї йдуть за порадою, цікавою книгою, просто поспілкуватися, відпочити серед книг.

Успіх процесів кардинальних змін, що відбуваються у бібліотечній справі,нові орієнтації у змісті роботи та вихованні користувачів в регіоні значною мірою залежить від завідуючої сільською бібліотекою, яка є провідником і генератором ідей формування нового образу бібліотеки.

Упорядники: Р.В. Сирма - завідуюча Воронівською сільською бібліотекою,

Н. М. Евстратьева - бібліотекар відділу обслуговування ЦБ

Нагороди та відзнаки Воронівської сільської бібліотеки

Переможець обласного огляду-конкурсу професійної майстерності «Бібліотечний імідж та дизайн» (2010 р.)

2004рік – нагороджена грамотою районного відділу культури.

2005рік – нагороджена грамотою обласного управління культури

2006рік – грамота відділу культури та райдержадміністрації

2007рік – грамота райдержадміністрації та Районної ради.

2008рік – грамота районної ради

Використані джерела:

  1. Вознесенщина моя зоряна. - Вознесенськ, 2003 р.

  2. История городов и сел. УССР.-К: 1981 г.

  3. План-звіт Воронівської бібліотеки-філії за 2009 рік

  4. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1970-2010 роки.


поділитися в соціальних мережахСхожі:

Діяльність бібліотек
Міщення бібліотек. Вознесенський район складається з 47 адміністративно-територіальних одиниць, населення яких обслуговувалось 26...

Робочі таблиці ббк для шкільних бібліотек
На жаль, до шкільних бібліотек України вони практично не потрапили. Крім того, розроблені в Росії, ці таблиці не завжди відповідають...

Робочі таблиці ббк для шкільних бібліотек
На жаль, до шкільних бібліотек України вони практично не потрапили. Крім того, розроблені в Росії, ці таблиці не завжди відповідають...

Аналіз діяльності бібліотек Вознесенського району за 2012 рік
У 2012 році основною метою бібліотек Вознесенської цбс була реалізація конституційних прав громадян на вільний доступ до інформації...

Другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо...
Доіппо від 28. 09. 2015.№632, листа відділу освіти 12. 10. 2015 №1154 з 01 по 31 жовтня 2015 року в школах Дніпропетровського району...

Мартинівська сільська бібліотека
Бібліотека Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...

Трикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...

Всту п
Ці таблиці призначені для організації бібліотечних фондів, систематичних каталогів І картотек шкільних бібліотек

Література для дітей
Пропонуємо Вашій увазі бюлетень нових надходжень літератури до бібліотек Вознесенської цбс

Всеукраїнський студентський архів
Мета: Ознайомитись з технологією створення бібліотек динамічного компонування, навчитись їх створювати та використовуватиБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

l.lekciya.com.ua
Головна сторінка