Пошук по сайту


Тема уроку

Тема уроку

Урок розвитку зв’язного мовлення

2 курс

Професія «перукар(перукар-модельєр)»

Тема уроку: Складання і розігрування діалогів на професійну тему відповідно до запропонованої ситуації.

Слайд №1

Мета уроку: удосконалювати вміння складати і розігрувати діалоги на професійну тему до запропонованої ситуації спілкування

(14-16 реплік,тривалість 3-5хв.)

розвивати мовлення:

виробляти правильне інтонування фрази,дикцію;

збагачувати словниковий запас ;

підвищувати мовну культуру учнів;

виховувати почуття дружби , доброти. милосердя;

розуміння ролі слова в житті людини.

Цілі уроку:
Учні мають знати:

*види мовленнєвої діяльності;

*поняття ситуації спілкування, складники її;

*особливості діалогічного мовлення;

*правила вживання розділових знаків у діалогах.
Учні мають уміти:

*складати і розігрувати діалоги відповідно до запропонованої ситуації спілкування;

*самостійно визначати тему і зміст діалогу;

*додержувати норм літературної мови, формул мовленнєвого етикету й основних правил спілкування;

*удосконалювати власну дикцію, правильно інтонувати фрази;

*добирати матеріал до обраної теми висловлювання;

*запам’ятовувати основну інформацію у прослуханому тексті;

*рецензувати й редагувати діалоги;

*оцінювати власну мовленнєву діяльність і давати оцінку членам групи.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.
Інтегровані предмети: українська мова, література,

Обладнання: відеоприклади діалогів, картки –опори «Основні правила спілкування», «Як скласти діалог».

Епіграфи уроку: Добре говорити – значить просто добре

думати вголос.

Слайд №2 Ернест Ренан


Єдина справжня розкіш – це розкіш

людського спілкування.

А. Сент-Екзюпері

Перебіг уроку:

І. Оргмомент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. 3 хв.

1.Вступне слово вчителя Слайд № 1

Я знаю , що ваша майбутня професія – перукар (модельєр). Половину шляху до опанування нею ви вже пройшли і, певна , вже задумуєтесь над тим, як зробити своє життя гідним та забезпеченим.

З цього приводу сучасний американський психологДейл Карнегі,який досліджує шляхи сходження людей до успіху, писав, що про людину судять з 4 речей :
-    який вона має вигляд;
-    що вона робить;
-    як вона говорить;
-    що вона говорить.
Отже, на 50% ставлення до людини у світі залежить від її мови.

Мова — інтелектуальний портрет людини. І якщо зовнішній портрет можна змінити за допомогою одягу, макіяжу, зачіски ,то з мовним — набагато складніше.

Ви будете жити серед людей,працювати з людьми. Тому найголовнішим вашим завданням є навчитися спілкуватися, адже саме через спілкування людина впливає на дійсність, реалізує себе, свої творчі можливості.

«Заговори, щоб я тебе побачив»,- казав Сократ. А східний мудрець Сааді поетично висловив це так: "Чи розумний ти, чи дурний, чи великий ти, чи малий, не знаємо ми, поки слово не промовив".

Тому сьогоднішній урок ми присвятимо розвитку зв’язного мовлення, попрацюємо над складанням і розігруванням діалогів на професійну тему відповідно до запропонованої ситуації.

(учні записують тему уроку, учитель звертається до епіграфа,цілей уроку)

Слайд №2

Відкрийте зошити . Запишіть число , класна робота, тему уроку

Епіграфом до уроку я взяла слова Ернеста Ренана та Антуана Сент-Екзюпері.

-Як ви розумієте ці епіграфи?
ІІІ. Актуалізація опорних знань. 2 хв.

1.Бесіда

На 1 курсі ви вивчали види мовленнєвої діяльності:

  • Згадайте. що таке спілкування?

  • Зачитайте ,як цей термін пояснено в тлумачному словнику.


Слайд №3

Спілкування, - це процес обміну між людьми певними наслідками їхньої психічної і духовної діяльності: засвоєною інформацією, думками, судженнями, оцінками, почуттями та переживаннями, настановами.
Слайд № 4

- Зачитайте , які є види спілкування :

(контактне і дистантне, безпосереднє (пряме) — опосередковане (непряме); усне і письмове;

діалогічне і монологічне; міжособистісне (особисте) і масове; приватне і офіційне.

Сдайд №5

-Які є види усного спілкування? ( живе і дистанційне)
Слайд №6

- Якому спілкуванню надаєте перевагу ви? (Інтернету,мобільному зв’язку,живому спілкуванню)

-Чи уявляєте ви своє життя без інтернету та мобільного зв’язку?
2.Слово вчителя. 1 хв.

Отже , живе спілкування стало для нас розкішшю.

Без інтернету та мобільного зв’язку ми вже не мислимо свого життя.

Але воно ніколи не замінить живої розмови .
Слайд № 7

-Як ще по-іншому називають живе спілкування? (діалог,полілог,монолог)

-Що називають діалогом?

- З чого складається діалог? (з реплік)

-Як передається діалог на письмі? (тире на початку кожної репліки))

ІІІ. Вивчення нового матеріалу 13-14 хв.



3. Перевірка випереджувального завдання .

Слайд № 8

-діалог-розпитування

-діалог-домовленість

-діалог-обмін повідомленнями

-діалог- обговорення
Деякі учні отримали випереджувальне завдання-

підготувати короткі повідомлення про кожен вид діалогу.
4. Робота в зошитах ( 1 хв. + повідомлення 2 хв = 3 хв.)

У зошитах запишіть типи діалогів

за функціями у мові

5. Перегляд відеороликів (4 хв. + обговорення 1 хв. = 5 хв.)

Вчитель:

Перегляньте відеоролики і усно визначте , якому типу діалогу відповідає кожен уривок.

Слайди №№ 9-12

1.Діалог-розпитування( «Сватання на Гончарівці»,розмова Стецька та Уляни)
2. Діалог-домовленість( «Сватання на Гончарівці», розмова матері Уляни і батька Стецька)
3.Діалог-обмін враженнями( «Тигролови», зустріч Сірків і Морозів)
4 Діалог-дискусія ( фрагмент політичного ток-шоу).
6.Робота з теоретичним матеріалом.

Щоб правильно побудувати діалог, потрібно знати форми реплік

і вміти створювати з ними діалогічні єдності.
Слайд №13

Форми реплік :

-повідомлення-заперечення;

-повідомлення- спонукання;

-повідомлення- повідомлення.
-Запишіть у зошит ці форми реплік.
6.Робота з наочністю

Слайди № 14-17

Перед вами фото перукарів з клієнтами.

Складіть міні-діалоги до кожної ситуації. Час - 20 секунд

(опитати 6-7 пар)
V.Формування умінь та навичок. 20 хв
7. Складання діалогів на професійну тему.

Робота в групах. 2-3 хв.

Слайди № 19,20

Ви переглянули відеоролики , правильно визначили типи діалогів,

а тепер будете вправлятися у їх складанні та розігруванні .

Не забувайте про жести, міміку, рухи при розігруванні діалогів.
Картки -опори «Основні правила спілкування» лежать у кожного на парті, окрім того ці правила ви вивчали на уроках професійної етики.

Шаблони, мовні «кліше» записані на дошці.
Для роботи ми створили чотири групи відповідно до запропонованої ситуації .

Вони отримали різні завдання (час виконання 2-3 хв.)

(об’єм- 14-16 реплік у діалозі).

Всі інші будуть експертами,даватимуть оцінку складеним діалогам.
6. Розігрування діалогів 10- 12 хв.

Слайд №21

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята.

У перукарів дуже багато роботи ,адже вони роблять нас красивими добрими , усміхненими.

Це справжні Феї – Чарівниці.
Давайте подивимось , як проходить

«Один день із життя салону краси «Чарівниця»».
1-ша група: Діалог –розпитування між адміністратором салону краси та молодим перукарем , який хоче влаштуватись на роботу.
2-га група : Діалог- обговорення між адміністратором салону краси та трьома працівниками . Адміністратор повідомляє про початок міської акції «Різдвяна казка».Працівники обговорюють

це питання.
3-тя група : Діалог –домовленість телефонна розмова між перукарем та директором школи-інтернату.

Мета:домовитись про час,місце , види послуг.
4- та група : Діалог –обмін повідомленнями між трьома перукарями про види стрижок, назви зачісок ,підбір аксесуарів

для здійснення своєї місії.
8. Гра «Редактор» Відеоролик 4 хв.

Перегляньте відеоролик про відомого львівського перукаря Юлію Паламар.

Слайд №22

Вона розповість про свій шлях до успіху.

Ви повинні скласти кілька запитань до розповіді.

Найвлучніші запишемо в зошити.

9.Гра «Інтерв’юер» 3 хв

Слайд №23

Сьогодні я запросила до нас на урок вашого майстра в/н

Савкову Т.А.

Ви маєте можливість взяти у неї інтерв’ю.

Можете використовувати і свої запитання , і запитання з попереднього діалогу, які у вас записані.
У зошити записуйте лише запитання .Відповіді запам’ятовуйте.

Вдома відредагуйте і запишіть увесь діалог.
VІ. Підсумок уроку. 3 хв.

Слайд №24

10. Гра «Мікрофон»

Робота в парах.
Складіть підсумковий міні-діалог,використавши репліки:

  • Сьогодні на уроці я навчилася…

  • Найбільше мені запам'яталося…

  • Я зробила для себе такі висновки…

  • Найбільше мені сподобався діалог… , тому що…

  • Я дуже рада, що ми поспілкувалися…


Час виконаня 20 секунд.

Опитати 9-10 пар
-Чи хотіли б ви , щоб у вашому житті був такий день ,у який ви думатимете про тих . хто потребує уваги ,підтримки . допомоги?

Я дуже б хотіла , щоб ця вигадана історія залишилась у ваших серцях і навчила вас пам’ятати про те ,що різдвяну казку можна творити перед кожним Святим Різдвом здійснюючи реальні добрі вчинки.

Нехай уміння спілкуватись допоможуть вам розкритись , утвердитись в житті , досягти вашої найзаповітнішої мрії.

Вміло користуймося цим Божим даром – мовою.
VII. Домашнє завдання і оцінювання. 3 хв.


  • Відредагувати інтерв’ю з майстром, скласти діалог обсягом 14-16 реплік

  • Придумати проект реклами на професійну тему, розіграти його у формі діалогу.


Всім , хто працював на уроці, але не отримав оцінки,дякую.

Я обов’язково вас оціню наступного разу при перевірці домашнього завдання і врахую сьогоднішню відповідь.

Додаток до уроку
Основні правила спілкування:


  • 1.Під час розмови з іншою людиною будь ввічливим і уважним .



  • 2.Дбай про те , щоб своїми висловлюваннями не образити співрозмовника.Намагайся не виявляти свого поганого настрою.



  • 3.Уважно слухай того, з ким говориш, не перебивай його без вибачення, будь терлячим, здатним до компромісів.




  • 4.Не розмовляй без потреби голосно, не вживай грубих слів.



  • 5.Під час розмови не викрикуй, не розмахуй руками.




  • 6.Говори конкретно , слухай зацікавлено.




  • 7.Дотримуйся етикетних норм і правил культури поведінки


поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок розвитку мовлення в 10 класі Тема уроку
Тема уроку: Підготовка до написання твору-роздуму на морально-етичну тему за біблійною притчею «Блудний син»

Уроку Тема уроку
...

Уроку Тема уроку
Розділ І. Художня культура україни від найдавніших часів до кінця ХVІ ст. (3 год.)Тема І. Образотворче мистецтво (1 год.)

Тема уроку
Мета уроку. Розкрити особливості процесу десталінізації в Україні та його суть

Уроку, да та Тема / підтема уроку
Розпитувати з метою роз’яснення І уточнення інформації та надання необхідних відповідей

Уроку Тема уроку
Вавилонська вежа”. Біблійне пояснення виникнення різних мов на землі, символічне значення образу Вавилонської вежі

Уроку: вивчення нового матеріалу Жанр уроку
Тема: «Усеперемагаючий голос любові» (Урок позакласного читання. В. Шекспір «Ромео та Джульєтта»)

Уроку Тема уроку
Йде осінь по землі царівна. Вступ до розділу «Цікава книга природи». «Перший подих осені» (за Алевтиною Волковою)

Проектно-конструкторська модель уроку літератури
Тема уроку за програмою: Ф. Достоєвський. «Злочин І кара». Еволюція образу Раскольнікова І розвінчання теорії сильної особистості,...

Проектно-конструкторська модель уроку зарубіжної літератури
Тема уроку за програмою : Ф. М. Достоєвський. «Злочин І кара». Система образів роману, значення І символіка його назви



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

l.lekciya.com.ua
Головна сторінка