Пошук по сайту


Розділ охорона праці

Розділ охорона праці


http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

РОЗДІЛ 7. Охорона праці7.1. Аналіз робіт з точки охорони праці
Виконання робіт пов’язаних з переїздами на автотранспорті, з пішими переходами, з перевезенням вантажів в кузові автомашини. Роботи проходять в літній період, згідно ПТБ-88 п.18.5 під сонячним промінням необхідно працювати з покритою головою. В найбільш сонячні години дня необхідно одягати окуляри із затемненним склом.

Невиконання правил охорони праці і техніки безпеки може привести до трамвування робітників під час виконання запланованих робіт, а також створення аварійних ситуацій під час виконання роботи в беспосередній близкості залізничних колій та шляхів автосполучень.

Невиконання вимог з техніки безпеки при облаштуванні кузова автомобіля може привести до травмування робітників, які знаходяться в цьому траспорті під час переїздів.

Об`єктом геодезичних робіт є село Луг.

Проектом передбачено виконання таких робіт:

Польові(геодезичні):

 • обстеження вихідних пунктів;

 • виготовлення та закладка межових знаків та центрів полігонометрії;

 • закладка центрів на пунктах полігонометрії;

 • прокладання ходів полігонометрії 1,2 розряду;

 • прокладання теодолітних ходів;

 • перенесення в натуру проекту організації тереторії;

Камеральні:

 • складання технічного проекту;

 • підготовчі роботи по встановленню меж КСП;

 • складання проектів роздержавлення і приватизації земель КСП;

 • підготовчі роботи з видачі громадянам державних актів;

 • опис і погодження меж;

 • виготовлення державного акта;

 • проведення грошової оцінки земель с/г призначення та населених пунктів, оформлення звіту;


Для виконання робіт необхідні такі прилади та обладнання:

 • теодоліт Т2;

 • світловіддалемір СТ5”Блеск”;

 • комп`ютерне програмне забезпечення;


Умови виконання польових робіт різко відрізняються від умов роботи на стаціонарних підприємствах. Праця і побут геодезистів при польових роботах постійно пов’язані з навколишнім середовищем. Працюючи в різних умовах, робітники зазнають шкідливого впливу високих і низьких температур, різької зміни добових температур, погодних умов, місцевих інфекційних захворювань. При виконанні геодезичних робіт необхідно керуватись діючими правилами і нормами по техніці безпеки, а також спеціальними вимогами та правилами, встановленими для даного виду робіт.
7.2. Підготовчі роботи перед від’їздом в поле
7.2.1. Підбір кадрів і їх медичне забезпечення

У відповідності з п.1.3.3. “Правил техніки безпеки на топографо-геодезичних роботах” всі робітники, які направляються на роботу в експедиційні умови, підлягають медичному огляду для встановлення придатності їх для польових робіт, які їм необхідно виконувати в конкретних фізико-географічних умовах.

Особи, робота яких пов’язана з пішими переходами, підлягають медичному огляду не менше одного разу на рік.

У відповідності з п.1.3.7. ПТБ-88 проектом передбачається допуск до виробництва тих осіб, які мають спеціальну технічну підготовку, що пройшли навчання безпечним методом роботи, які здали іспит і дістали дозвіл на виконання цих орбіт. До керівництва цими роботами на посаді керівника бригади, начальника партії допускаються особи, які успішно захистили робочий проект організації безпечного ведення цих робіт на своїх об’єктах.

Згідно п.1.1. стор.238 ПТБ-88 людині, яка отримала травму або захворіла на виробництві, повинна бути надана перша медична допомога на місці до прибуття лікаря, або організована відправка до лікарні чи найблищого медичного закладу.

Всі робітники повинні мати навички і знання надання першої медичної допомоги. Набір медикаментів для експедиційних умов повинен зберігатися в аптечках і видаватися в бригади із списком медикаментів та інструкцією щодо їх використання.

Для індивідуального користування медикаментами робітникам польових підрозділів повинні видаватися спеціальні пакети або сумки першої допомоги.

При прийомі на роботу особи мають пройти ввідний інструктаж з охорони праці.

7.2.2. Перелік необхідного табірного спорядження, спецодягу і медикаментів:

1.Аптечка універсальна, медична.

1.1.Настій йоду 5.

1.2.Спирт нашатирний 10.

1.3.Перекис водню 3.

1.4.Таблетки анальгіну з перамідоном по 0.025г.

1.5.Таблетки аспірину 1.0 г.

1.6.Таблетки валідолу.

1.7.Бинт стерильний.

1.8.Таблетки ношпи.

1.9.Фуропласт.

1.10.Вата хірургічна стерильна 250 г.

1.11.Лейкопластирь.

1.12.Пакет перев’язочний першої допомоги.

1.13.Бинт еластичний.

1.14.Таблетки бікарбоната натрію.

2.Аптечка медична,індивідуальна.

2.1.Настій йоду.

2.2.Таблетки анальгіну.

2.3.Таблетки сульфамезину.

2.4.Калій марганцевокислий.

2.5.Індивідуальний перев’язочний пакет.

3.Карти району робіт.

4.Компас.

5.Сонцезахисні окуляри.

6.Термоси:1 літровий, 5 літровий.

7.Пордуктові суміші.

8.Сокира.

9.Лопата залізна штикова.

10.Радіоприймач.

11.Сумка польова.

12Радіопереговорні пристрої.

Всі працівники і інженерно-технічні робітники забезпечуються спецодягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
7.2.3. Організація місця проживання

Працівники, що мають виконувати польові роботи повинні бути забезпечені місцем проживання готельного типу. Житло повинно бути обладнано з відповідними санітарно - гігієнічними вимогами.
7.2.4.Організація режиму праці, відпочинку та харчування.

При виконанні геодезичних робіт використовується нормований робочий день, тому працівникам надаються пільги. Створюється розпорядок дня, якого повинні дотримуватися і в якому вказується наступне:

 • години роботи;

 • години харчування і відпочинку;

 • години переходів та переїздів;

 • індивідуальні години.

При виконанні польових робіт встановлено такі режими роботи:

 • ранні польові роботи з 600 до 1000 год;

 • технічна перерва з 1000 до 1600 год;

 • обідня перерва з 1300 до 1400 год;

 • час на відпочинок і сон з 1430 до 1600 год;

 • вечірні польові роботи з 1600 до 1900 год.

В такому режимі досягається найбільша продуктивність праці.
7.2.5. Навчання безпечних прийомів роботи

Керуючись правилами, з робітниками зарахованими на роботу, студентами вищих та середніх навчальних закладів, які прибули для проходження виробничої практики проводиться вступний інструктаж про умови роботи і правилами внутрішнього розпорядку. Результатами вступного інструктажу заносяться в спеціальний журнал.

Для виїзду у польові умови керівник бригади повинен провести інструктаж працівників своєї бригади і студентів навчальних закладів, що проходять практику в бригаді, з правил та умов безпечного проведення робіт, а потім безпосередньо на робочих місцях навчити практичних прийомів безпечного проведення усіх видів робіт, які їм будуть доручатися в процесі виробництва. Крім того, усі обовязково повинні бути навчені безпечному пересуванню на ділянках робіт, використання транспортних засобів, орієнтуванню на місцевості, наданню першої медичної допомоги потерпілому. Навчання і інструктаж з правил безпечної роботи проводиться повторно кожні 6-ть місяців. Результати первинного інструктажу фіксуються в книзі, а повторно - в журналі. Результати навчання на робочому місці практичних прийомів роботи фіксуються в спеціальному протоколі.

Для успішного виконання виробничого завдання із збереженням усіх правил охорони праці і техніки безпеки складають маршрути руху бригад. Схему маршрутів пересування і детальні робочі проекти кожної бригади складають керівники бригад.
7.2.6. Вибір засобів пересування

Для транспортування інструментів і обладнання, для доставки персоналу до місця роботи і назад, проектом передбачено використання вантажного автомобіля ГАЗ-66.У відповідності з п.8.3.1.3. ПТБ-88 машина повинна бути обладнана:

 • справними дверима, що відчиняються на зовні (двері кузова повинні бути обладнані справними замками);

 • фіксаторами відчинених дверей;

 • підніжками, розташованими безпосередньо під дверима;

 • відкидними сходинками або скобами для людей;

 • драбинами для завантаження та розвантаження вантажів;

 • м`якими сидіннями для перевезення пасажирів або вантажників в кузові автомобіля, спеціально пристосованих для цих цілей;

 • рівною герметичною підлогою;

 • освітленням (джерело світла в середині кузова повинно бути захищено від механічного пошкодження металічною сіткою);

 • вентеляцією;

 • звуковою сигналізацією;

 • дзеркалами заднього виду.

У відповідності з п.п.8.3.10.,8.3.11. і 8.3.12. ПТБ-88 кількість людей, які перевозять автомобілі не повинна перевищувати кількості обладнаних для сидіння місць.

При перевезенні людей повинні бути призначені особи, що несуть відповідальність разом з водієм за безпеку перевезення. Забороняється перевозити людей в необладнаних відповідно автомашинах.
7.3. Заходи з організації безпеки праці при виконанні геодезичних робіт

7.3.1. Підготовчі роботи перед виїздом в поле

Перед початком польових робіт іде ознайомлення з робочим проектом безпечної організації роботи в польових умовах. Попередньо було проведено обслідування району робіт з уточненням його особливостей на місці, був складений проект геодезичних ходів і схема безпечних маршрутів.

До початку виконання польових топографо - геодезичних робіт в селі Луг необхідно було встановити схеми розміщення та глибину залягання мереж інженерних комунікацій (кабелів електромережі, телефонів, трубопроводів газу, каналізації, води та ін). Також необхідно з’ясувати схему високовольтних ЛЕП (ліній електропередачі) і межі та розміри смуги безпеки. Маючи ці дані, необхідно скласти робочий проект, в якому подається організаційно-технічне розпорядження виконавцю з конкретними вказівками дотримання правил безпечного ведення робіт на певному об’єкті.
7.3.2. Безпека при виконанні польових робіт

При роботі біля автомобільних доріг необхідно уникати тривалого перебування на проїздній частині. Точки стояння приладів необхідно розташовувати по можливості на узбіччях, ділянка робіт з кожного боку на відстані 120-180 м огороджується попереджувальним знаком “інші безпеки” а на місці роботи безпосередньо ставлять огорожі червоного кольору. Забороняється виконувати роботи при сильному вітрі, тумані, дощі та при наближенні грози.

До роботи з світловіддалемірами, а також іншому обладнанні допускаються особи, що пройшли спеціальну підготовку. Потрібно дотримуватися обережності при роботі із світловіддалемірами у вологу погоду, надійно захищати від вологи електричні вузли та блоки приладу.

7.4. Техніка безпеки при камеральних роботах

Додаткові умови охорони праці і техніки безпеки в цехах підприємств диктуються складом роботи кожного цеху, але вони бувають різні тому треба розглядати питання охорони праці за важливими видами камеральних робіт.

При роботі в замкнених приміщеннях необхідно створювати умови для нормальної адаптації зору. Затемнені приміщення необхідно відокремлювати від освітлених спеціальним тамбуром. В усіх затемнених приміщеннях під ногами працівників не повинно бути ніяких предметів та матеріалів.

Камеральні роботи при геодезичних спостереженнях включають обробку матеріалів по планово - висотному обгрунтуванні території, обчислення координат і висот точок, складання схем, графіків, таблиць. Попередня обробка результатів та обчислення виконується за допомогою компютерного програмного забезпечення.При роботі з компютером слід дотримуватися правил безпеки які вказані в документації компютера.

Площа приміщення де виконуються камеральні роботи, проектується з розрахунку 4м2 на одне робоче місце і 15м2 об`єму робочого місця. В нашому випадку Sпр=30м2 для 3-х робітників. Вхід і вихід в приміщенні має бути безпечним, вільним при пересуванні і забезпечувати пропускну спроможність в аварійних ситуаціях. Розміщення обладнання повинно забезпечувати сприятливі і безпечні умови праці.

Камеральні роботи, що передбачені даним проектом належать до класу середньої точності, категорія робіт - легка. Приміщення має відповідати нормативним метеорологічним умовам виробничого середовища: температура повинна бути 21-25С0,відносна вологість 40-60.

Для створення нормальних умов у приміщеннях для робіт середньої точності неохідно, щоб штучне освітлення становило 300 лк, природне КЕО-15 (згідно СНІП 11-4-79), використовується природна вентиляція.

Визначимо повітрообмін у камеральному приміщенні висотою h=3.5м для 3-х чоловік. S=100м2 на кожну людину. При диханні одна людина за 1 годину видихає B=22.6 л вуглекислого газу. Кількість свіжого повітря, необхідно одній людині вираховується за формулою:
V=В/(q3-q0),м3/год.
V=22.6/(1-0.3)=32.3м3/год. на одну людину.

Трьом людям за 1 годину потрібно 96.9м3/год. свіжого повітря.

Кратність повітрообігу знайдемо за формулою:

N=(Vм3/год)/Wм3,де

W-кубатура приміщення.W=30м2*3.5м=105м3.

N=96/9/105=0.92(1 раз в годину).
Схема камерального приміщення

1. Вікно. 4.Двері(вихід).

2. Робочі столи. 5.Допоміжний стіл.

3. Стільці. 6.Шляхи евакуації.


7.4.1. Протипожежна профілактика

Основними причинами пожеж є:

 • використання відкритого вогню;

 • неакуратне використання легкозаймистих матеріалів;

 • розведення вогнищ та багать в недозволених місцях.

Не можна розпалювати багаття поблизу будівель, складів, місць зберігання пального та лісоматеріалів, поблизу селищ з дерев`яною забудовою та в лісі.

При виконанні польових робіт необхідно, щоб члени бригади не застосовували сірників, свічок, смолоскипів. З метою запобігання пожеж потрібно застосовувати батарейне освітлення і електричні кишенькові ліхтарі.

При виконанні камеральних робіт також необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки.

Приміщення повинні забезпечуватись в достатній кількості засобами пожежогасіння та пожежної сигналізації згідно вимогам ГУГКіК.

До виконання камеральних робіт допускаються особи, які мають спеціальну технічну підготовку та пройшли інструктаж і перевірку знань правил безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки.


поділитися в соціальних мережахСхожі:

Охорона праці в галузі
Охорона праці в галузі / Методичні рекомендації до практичних робіт та вивчення курсу /Укл. КалязінЮ. В.,ХлоповА. М. –Полтава: вид...

План: Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном. Охорона...
Лекції №1 Вступ. Загальні питання охорони праці. Міжнародні норми в галузі охорони праці

Охорона праці та безпека життєдіяльності в птнз методичні рекомендації
Шевчук С. С. Охорона праці та безпека життєдіяльності в птнз: Методичні рекомендації.  Донецьк, 2006 р., 84 стор

1. Безпека праці Потенційна небезпека, що супроводжує будь-яку діяльність
Текст лекцій з дисципліни “Охорона праці” / Автор-укладач: Р. Б. Твердоступ. Тернопіль: іеп, 2000. 32 с

М. М. Сакун охорона праці в галузі
Рецензент: доктор с г наук, доцент, декан агробіотехнологічного факультету В.І. Зорунько

Методичні вказівки з дисципліни «охорона праці в галузі»
Рецензент: кандидат технічних наук, доцент, декан факультету механізації сільського господарства В. П. Чучуй

Методичні вказівки щодо вивчення дисципліни «охорона праці у ветеринарній медицині»
Рецензент: декан ветеринарного факультету, кандидат ветеринарних наук, доцент А. В. Телятніков

Методичні вказівки щодо вивчення дисципліни «охорона праці у ветеринарній медицині»
Рецензент: декан ветеринарного факультету, кандидат ветеринарних наук, доцент А. В. Телятніков

Державні будівельні норми україни система стандартів безпеки праці...
Клименко; В. Кокшарьов, канд техн наук; Павлюк, канд техн наук; C. Полонська, канд техн наук(відповідальний виконавець); Р. Цесіс...

Методичні вказівки для виконання контрольної роботи з курсу «охорона праці»
Контрольна робота складається з теоретичних питань І задачі. Номера питань І задачі студент знаходить по таблиці вихідних даннихБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

l.lekciya.com.ua
Головна сторінка