Пошук по сайту


Урок зарубіжної літератури Клас 9 Тема : Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття І призначення людини

Урок зарубіжної літератури Клас 9 Тема : Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття І призначення людини

Урок зарубіжної літератури

Клас – 9
Тема : Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини.
Мета:

  • Дати характеристику образу Фауста;

  • Дослідити етапи пізнання багатогранності життя та формування світогляду героя;

  • Розвивати логічне мислення, монологічне мовлення,

  • вміння учнів висловлювати своє особисте ставлення до проблем твору та вчинків героїв , прогнозувати позитивні рішення даної проблеми, осмислювати своє призначення, вміти робити свідомий вибір життєвого шляху, планувати своє майбутнє;

  • Формувати етичні погляди на життя;

  • Виховувати толерантність, вміння працювати разом, змінювати себе та навколишній світ.

Тип уроку: вивчення нової теми.
Форми роботи: фронтальна, групова, робота з текстом, гра «Так. Ні.», «Слово, речення,питання, відповідь», сенкан.

Методи роботи: відбір навчальної інформації, пояснення, розповідь, проблемне питання, бесіда…
Обладнання: мультимедійна установка, презентація матеріалів до уроку, фрагменти опери Вагнера «Фауст».
Очікувані результати: учні добре засвоять зміст трагедії, набудуть навички аналізу драматичного твору, вдосконалять логічне монологічне мовлення на задану тему, висловлять своє бачення проблеми, визначать шляхи позитивного рішення проблеми , усвідомлять необхідність планувати своє майбутнє і спробують це зробити, усвідомлять, що життя – це» шліфувальне коло», все, що відбувається з людиною - не випадково , а для її самовдосконалення.
Епіграф уроку: «Таємниця життя незбагненна, але ми не можемо відмовитися від спокуси все ж таки пізнати і зрозуміти». (Й.В.Гете)
Хід уроку.

І. Організаційний момент. (2 хв.)
1. Створення психологічної атмосфери. Гармонізація емоцій. Налаштування на творчий процес.

2. Відмітка відсутніх.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. (3 хв.)
Ключовим висловлюванням попереднього уроку, як ви пам’ятаєте, було те, що Й.В.Гете все своє життя присвятив пізнанню сутності загального буття, природи, мистецтва й відповідність місця та призначення особистості в житті. Слайд № 2.

За словами Гете, «єдине, що нам слід робити, це заглиблюватися в самих себе». Чому? Тому що змінюючись, ми будемо змінювати оточуючий світ.

Головного героя трагедії Фауста вважають утіленням динамізму нової європейської цивілізації. Саме це ми повинні сьогодні довести.

Тема нашого уроку – Слайди № 1, 2, 3,4.

ІІІ. Робота над темою уроку.


  1. Бесіда за змістом(20 хв.)

  • Кого уособлює в своїй особі Фауст? Слайд № 5,

  • Що про людство говорить Господь? Слайд № 6

  • Чи вірить Господь в перемогу раз ума і безкінечних творчих можливостей людини? Слайд № 7

  • Як Фауст оцінює свої багаторічні наукові пошуки? Що було метою його життя?Слайд №8

  • Даючи добро на угоду з Мефістофелем, що хоче досягти?Слайд №8

  1. Робота в групах. Об*єдную клас в групи.Слайди № 9, 10.( 25 хв.)

  2. Під час роботи групи звучить уривок з опери Вагнера «Фауст» «Вальпургієва ніч » та інші фрагменти.

  3. Презентація результатів роботи учнів в групах. ( 20 хв.)

  4. Підсумок роботи груп . Висновок учителя. Слайд №11, 12, 13 (5 хв.)

  5. Гра «Так. Ні.» Чи вважаєте ви Мефістофеля злим і підступним? Слайд № 14. (2хв.)


IY. Підсумок уроку. (6 хв.)

  1. Робота зі слайдом № 15.

  2. Сенкан до образу Фауста

  3. Гра «Слово, речення, питання, відповідь»

Y. Рефлексія.(2 хв.)

1.Робота зі слайдом № 16, 17, 18, 19 .
YI. Домашнє завдання. Слайд №2(2хв.)
1.Охарактеризувати образи Мефістофеля та Маргарити.,

2. Підготувати повідомлення про ставлення до жінки за часів Гете в Німеччині та в Україні.

YII.Оцінка роботи класу і окремим учням. Ознайомлення з планом роботи на наступний урок.(3 хв.)

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Тема: Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації....
Мета: допомогти учням зрозуміти, що сенс буття, за Гете, це невпинний пошук, а рушійною силою розвитку світу є боротьба добра І зла;...

Чинна програма з української літератури 8-й клас Усього 70 год. На...
Художня література як одна з форм духовної дiяльності людини. Функції художньої літератури. Багатозначність художнього образу. Різновиди...

Проектно-конструкторська модель уроку зарубіжної літератури
Тема уроку за програмою : Роман Злочин І кара як утілення нового, поліфонічного типу художнього мислення. Філософські, соціальні,...

1. (1г). Вступ
Художня література як одна з форм духовної діяльності людини. Функції художньої літератури. Різновиди образів (образ-персонаж, образ-символ,...

1. (1г). Вступ
Художня література як одна з форм духовної діяльності людини. Функції художньої літератури. Різновиди образів (образ-персонаж, образ-символ,...

Уроків на тему «Айзек Азімов «Фах»
«Айзек Азімов «Фах». Роздуми про майбутнє людини І людства. Образ Джорджа Плейтена. Проблема духовної реалізації людини. Розуміння...

Література календарно-тематичне планування
Генрік Ібсен – норвезький письменник, зачинатель європейської «нової драматургії». Ево­люція творчості Ібсена. «Ляльковий дім» як...

Тема: Види мистецтва та специфіка їх художньо-образної мови. Просторові,...
Просторово-часові (синтетичні) види мистецтв. Поняття «образ» у мистецтві. Світ людини

Урок 34 Тема «Полікультурний образ світу. Полікультурність України»
Тема «Полікультурний образ світу. Полікультурність України» продовжить знайомить Вас з основними тенденціями розвитку полікультурної...

Трансформацiя образу Фауста у творчостi Й. В. Гете та О. С. Пушкiна
У цей час з`являються перекази про магiв I чорнокнижникiв, якi продавали душу дияволу, щоб той допомiг осягнути таємницю буття



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

l.lekciya.com.ua
Головна сторінка