Пошук по сайту


Уроку

Уроку

Дудник Неля Вікторівна

вчитель географії

Володимирівської

ЗШ І-ІІІ ступенів

Петрівської районної ради

Кіровоградської області

Тема уроку: «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»

Навчальний предмет: історія України

Клас: 7

Мета: узагальнити й систематизувати знання за темою «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»; розвивати вміння аналізувати історичні факти й події, узагальнювати фактичний матеріал, робити висновки, давати характеристику історичних діячів, розкривати їх місце і значення в історичному процесі; визначити рівень засвоєння учнями знань за темою «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»; розвивати вміння працювати з історичними джерелами, картою, додатковою літературою, розвивати вміння роботи із SMART - дошкою, програмами NOTEBOOK та MyTest; виховувати повагу до історії України.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.

Технічне обладнання та програмне забезпечення уроку:

Smart дошка, програмне забезпечення Notebook, програмне забезпечення MyTest

Хід уроку

Етап уроку

Час.

хв.

Технологія діяльності

Технологічний коментар

вчителя

учнів

1

2

3

4

5

О

1-2

Привітання вчителя

Вправа «Створи собі настрій».

- Перш ніж ми з вами продовжимо мандрувати країною ІСТОРІЄЮ я пропоную вам провести невеличкий експеримент. Готові?

- Поверніться до свого сусіда по парті зліва. Посміхніться йому. Поверніться до свого сусіда зправа. Посміхніться йому. Погляньте на мене. Посміхніться мені. І я дарую Вам посмішку і бажаю успіху.

Учні вітаються один з одним та з учителем.

Психологічний фон уроку

М

3 -4

- Якщо ви уважно поглянете на малюнки на екрані і розв΄яжите ребус то дізнаєтесь тему нашого уроку. (сторінка1)

- Отже, тема нашого уроку: «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»

На сьогоднішньому уроці ми повинні узагальнити й систематизувати знання за темою «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»;

Розгадують ребус


Розвиток аналітичного мислення





П



5 -25

(Сформулювати мету та завдання уроку. Записати тему уроку на дошці.)

  • Пропоную записати до зошита тему нашого уроку.

  • Погляньте на карту, що зображена на екрані . Що зображено на даному малюнку?

( сторінка 2).

Робота з картою

1. Покажіть на карті кордони Київської держави на початку князювання Володимира Великого.

2. Покажіть території, приєднані до Київської держави за князювання Володимира Святославича.

3. Покажіть території, приєднані до Київської держави за князювання Ярослава Мудрого.

Робота з контурною картою картою:

( сторінка 3).

1. Обведіть території, приєднані до Київської Русі за часів правління Володимира Великого.

2.Позначте штрихуванням території, приєднані до Київської Русі за часів Ярослава Мудрого.

3. Покажіть основні напрями в зовнішньополітичній діяльності Ярослава Мудрого?

( сторінка 4).

Тестове завдання

Виконайте завдання тесту (максимум – 6 балів).

Вправа «Княгиня Ольга»

( сторінка 5).

З'ясувати напрямки внутрішньої та зовнішньої політики княгині Ольги.

Вправа «Історичний клубок»

Визначте політику князів

( сторінка 6).
Вправа «Хронологічний марафон»

( сторінка 7).
Вправа «Стрічка часу»

- На лінії часу позначте дату відкриття собору Софії Київської. Визначте скільки років тому відбулася ця подія?

(сторінка 8 )
Робота із джерелами

Прочитайте уривки із джерел і дайте відповіді на запитання. (сторінка 9)

Про яку подію розповідає літопис, опиши її.

1.«Князь почав ставити городи по Росі»

2.«Святополка посадив у Турові, Ярослава – у Новгороді, у Ростові – Бориса, Гліба – у Муромі, Мстислава – у Тмутаракані …»

3.«Тепер пізнав я істинну віру»

4.«І було печенігів безліч. Печеніги почали наступати, і зійшлися на місці. І була січа люта, і побігли печеніги врізнобіч…»
Вправа «Історичний портрет»

Учні обєднанні в 4 групи, отримують завдання скласти історичний портрет одного з київських князів, дотримуючись плану.(Князь Володимир Великий, князь Ярослав Мудрий, князь Святослав, княгиня Ольга)

*Вправа « Історична ілюстрація»

Робота з ілюстративним матеріалом

  • Які події, історичні постаті та пам’ятки зображені на наведених ілюстраціях? Що вам про них відомо?





Працюють із SMART-дошкою, атласом та контурною картою

Працюють на ПК з програмним забезпеченням MyTest
Працюють із SMART - дошкою


Робота в групах


Робота в групах. Захист історичного портрету


Робота в групах з ілюстративним матеріалом




Формування навичок роботи з інтерактивною дошкою.
Формування просторових та картографічних компетенцій.


Виконання тестових завдань. Накопичення балів для отримання оцінки на уроці.


Формування навичок роботи з інтерактивною дошкою


Формування хронологічних компетенцій

Формування історичних компетенцій.

Виховання колективізму.


Виховання колективізму. Систематизація матеріалу.


Виховання колективізму


З

26-40

Історичний диктант

Дайте короткі письмові відповіді на запитання.

1. За якого київського князя було споруджено систему оборонних укріплень у південному прикордонні? Яку відому назву отримали ці укріплення? (За Володимира, «змієві вали»)

2. Який князь був співправителем Ярослава Мудрого в 1024—1036 рр.? (Мстислав)

3. У якому році та за якого князя відбулося хрещення Русі? (988 р., за Володимира Великого)

4. Як називається одна з технік настінного малярства, живопис на вогкій штукатурці? (Фреска)

5. Як називалися перші карбовані гроші в Русі? (Златники і срібники)

6. Яку назву мала перша збірка законів, видана за Ярослава Мудрого? («Руська правда»)

7. Хто є автором твору «Слово про закон і благодать»? (Митрополит Іларіон)

8. Хто створив першу бібліотеку на Русі? (Ярослав Мудрий)

9. Як називалася політика, яку проводив Ярослав Мудрий у відносинах із європейськими державами? («Шлюбна дипломатія»)

10. Як називається зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток? (Мозаїка)

11. Про якого князя йдеться в історичному джерелі: «Отець бо його, Володимир, землю зорав і розм’якшив, себто хрещенням просвітив, а сей великий князь …, син Володимирів, засіяв книжними словами серця віруючих людей, а ми пожинаєм, учення приймаючи книжне»? (Про Ярослава Мудрого)

12. Яка культура мала вирішальний вплив на розвиток храмового будівництва Київської Русі в період її розквіту? (Візантійська)

Робота в парах

Перевірка історичного диктанту

Дискусія

  • Чому історики називають роки правління Володимира Великого та Ярослава Мудрого періодом найвищого розквіту Київської Русі?


Вправа «Соціальна піраміда»

Побудувати піраміду соціальної структури Київської Русі

(сторінка 10)
Кросворд

(сторінка 11)

Розв’яжіть кросворд:

1) Перший князь Київської русі з династії рюриковичів. (Олег)

2) Назва грошей, які карбував Володимир Мономах. (Гривня)

3) Ім’я князя, якого називали «тестем Європи». (Ярослав)

4) Ім’я князя, який Русь охрестив. (Володимир)

5) Родоначальник династії Рюриковичів. (Рюрик)

6) Державне утворення полян з центром у Києві. (Куявія)

7) Старший син Святослава. (Ярополк)

8) «Мати міст руських». (Київ)

9) Земельна власність, якою можна було вільно розпоряджатись. (Вотчина)

10) Один із двох братів, що княжили в Києві до приходу князя Олега. (Аскольд)

11) Його брат. (Дір)

12) Тимчасовий правитель держави замість монарха. (Регент)

13) Слов’янські племена, які мешкали у межиріччі Дністра і Прута. (Тиверці)

14) Перший митрополит-русич у Київській Русі. (Іларіон)

15) Автор літопису «Повість минулих літ». (Нестор)

16) «_правда» — перша збірка законів. (Руська)

17) Річка, на якій Ярослав остаточно переміг свого брата Святополка.

(Альта)

Систематизація знань.

Перевірка результатів історичного диктанту здійснюється сусідами по парті


Дискутують .

Визначають своє ставлення до даного питання


Робота із схемою
Розв’язування кросворду. Робота із SMART- дошкою

Розвиток вміння самостійно працювати. Накопичення балів для отримання оцінки на уроці.

Розвиток колективізму

Розвиток вміння аналізувати і сисиематизувати знання. Розвиток комунікативних здібностей.
Систематизація знань

Узагальнення знань

П

41 -43

Творче завдання

Уявіть себе літописцем і складіть хроніку подій доби розквіту Київської Русі (кінець Х — перша половина ХІ ст.).

Робота в групах

Розвиток колективізму

Д/з

44 -45

Повторити за матеріалом підручника вивчену тему

Учні записують д/з.


Оцінювання роботи учнів на уроці. Характеристика роботи класу та домашнього завдання.






Дудник Н.В.


поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Уроку Тема уроку
...

Уроку
Задачі уроку: ознайомити учнів з особливостями класу, відмінностями представників даного класу, розвивати мислення на основі матеріалу...

Уроку
Відомо, що в педагогічній методичній науці існують різні погляди на структуру уроку. Доктор педагогічних наук Мірошніченко Л. Ф....

Тема уроку
Мета уроку. Розкрити особливості процесу десталінізації в Україні та його суть

Уроку, да та Тема / підтема уроку
Розпитувати з метою роз’яснення І уточнення інформації та надання необхідних відповідей

Тема уроку
Мета уроку: удосконалювати вміння складати І розігрувати діалоги на професійну тему до запропонованої ситуації спілкування

План уроку музики №21 у 6 класі тема уроку: Доля генія зміст уроку...
Обладнання: роздатковий матеріал (слова пісень, характеристики музики, тощо), портрет композитора, ілюстрації, презентації Microsoft...

Уроку: вивчення нового матеріалу Жанр уроку
Тема: «Усеперемагаючий голос любові» (Урок позакласного читання. В. Шекспір «Ромео та Джульєтта»)

Уроку Тема уроку
Вавилонська вежа”. Біблійне пояснення виникнення різних мов на землі, символічне значення образу Вавилонської вежі

Тема уроку. Класифікація хімічних реакцій. Мета уроку
Мета уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про хімічні реакції; з`ясувати, за якими ознаками класифікують хімічні реакції;...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

l.lekciya.com.ua
Головна сторінка